מוקד לזימון תורים: 03-5117175 | dgrisaru@gmail.com

ד"ר גל גריסרו כירופרקט כירופרקטיקה הריון

כדאי להיעזר בכירופרקטיקה עוד לפני הריון  לוודא כי המערכת העצבית עובדת  ועמוד השדרה מאוזן.

כירופרקטיקה מומלצת ביותר בזמן הריון כיוון שאינה נעזרת בכדורים ובמקרה זה גם לא בצילומי רנטגן,
אלא באמצעות הידיים בלבד, עובדה המאפשרת טיפול באישה בכל שלבי ההיריון, בביטחון מלא.

המשקל הנוסף במהלך ההיריון, יוצר עומסים על עמוד השדרה המובילים לכאבים בכל הגוף, עליהם ניתן להתגבר על ידי טיפול כירופרקטי, טיפול רפואי המכיל יסודות הוליסטיים, שמביא לאיזון השרירים, הגידים והמפרקים ומעניק לאישה תקופת הריון קלה ואף  לידה "חלקה" יותר.

ד"ר גל גריסרו כירופרקט
כירופרקט מוכר על ידי משרד הבריאות, צה"ל ומשרד הביטחון והביטוח הלאומי
קינזיולוג מומחה לעמוד שדרה, בעל תואר שני בפיזיותרפיה עם התמחות בספורט. רכש את מקצוע הכירופרקטיקה באוניברסיטת LCCW היוקרתית אשר בקליפורניה
דף זה מרכז בתוכו מידע רב אודות פרק כף יד, כאבי כף יד וכן אודות תסמונת התעלה הקרפלית.
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל שלב

כירופרקטיקה הריון – כיצד כירופרקטיקה מסייעת לנשים בהריון?
ההערכה הראשונית מורכבת מאנמנזה רפואית, בדיקה אורטופדית נוירולוגית ויציבתית על מנת לקבוע כיצד מסתגל הגוף להריון.

לאחר אבחון פרקי עמוד השדרה והאגן ידע הכירופרקט אילו פרקים נעים בחופשיות וזקוקים לכיוון כירופרקטי
המתבצע ללא כאבים, ובעזרת טכניקות כירופרקטיות ספציפיות  יביא לתנועה משופרת בעמוד השדרה, יקל על הכאבים, ישפר את תפקוד מערכות השרירים והעצבים ואף ימנע כאבי ראש, כאבי כתפיים ותופעות נימול באצבעות הידיים על ידי טיפול לאורך היד והצוואר.

חשוב לדעת! מחקרים שנעשו בתחום מוכיחים כי נשים שעברו טיפול כירופרקטי במהלך היריון חוו לידות קצרות וקלות יותר, ללא כאבי גב בזמן ההיריון והלידה.

כירופרקטיקה הריון – האם כירופרקטיקה יכולה לעזור בשלבי הריון מתקדמים?
במידה והתינוק נמצא במנח עכוז ועולה אפשרות לניתוח קיסרי או היפוך בחדר לידה,  יש לאזן את עמוד השדרה ולעזור לעצמות האגן
ליצור תנועתיות גדולה יותר,  כך לאפשר לעובר מעבר או אפשרות היפוך בעצמו  ללא התערבות כירורגית או היפוך מנואלי שנערך בחדר לידה.

כירופרקטיקה הריון – האם טיפול כירופרקטי עלול להזיק לתינוק?
טרם ניגש הכירופרקט לביצוע הטיפול מתבצעת בדיקה ראשונית יסודית על מנת לשלול מצבי הריון רגישים בהם חלה הגבלה על ביצוע טיפולים פיזיקאליים.

בתחילת הריון אפשר לשכב על הבטן  כיוון שהעובר מוקף מים, מוגן ובטוח. במידה והבטן לוחצת על הריאות  ויש אי נוחות למטופלת  אפשר להמשיך את הטיפול על הצד או הגב.

הריון כירופרקטיקה – מה גורם לכאבי גב ורגליים במהלך ההיריון?
ככל שהתינוק גדל, מתווסף משקל מלפני הגוף  אשר מותח את שרירי האגן.  בעמידה, התינוק מושך את קשת החזה קדימה  לעבר הקשת המותנית בגב התחתון הקשתות מתעגלות יותר ויותר עם התקדמות קצב גדילתו של העובר יוצרות לחץ על העצבים וכך מחמירות את הכאב.

כירופרקטיקה הריון – אילו שינויים חלים בגוף האישה בזמן הריון?
יציבתה של האישה משתנה ככל שמתווסף משקל לגופה,  בעיקר בחלקו הפנימי,  עקב גדילת הבטן וגדילתו של החזה כהכנה להנקה.  כדי שהאישה ההרה תוכל לנוע בקלות ובחופשיות למרות שינויים אלו,  נמתחים שרירי הבטן,  ולעומת זאת מתחזקים שרירי הגב והרגליים.  בית החזה מתרחב ומתאים את עצמו לתינוק הגדל.  הגב התחתון מתקער יותר מהרגיל  כדי לתמוך בבטן הגדלה וראשה של האישה נוטה קדימה  לשמירת שיווי המשקל.

כירופרקטיקה הריון – האם ניתן לטפל בנפיחויות בידיים בזמן הריון?
בהריון יש נפיחויות בידיים דמוית תסמונת תעלה קרפלית טיפול כירופרקטי עשוי להוריד נפיחויות אלה ולחסוך ניתוח לאחר הריון.

כירופרקטיקה הריון – כיצד מתבצע טיפול כירופרקטי לאחר לידה?
גם בתקופה שלאחר הלידה  עובר הגוף שינויים  בתחום יציבה, אז הגוף צריך להסתגל מחדש לשינוי במשקל.

בזמן ההנקה, נושאת האישה את התינוק על זרועה  ומתכופפת לצד,
על מנת להקל את הגישה אל השד,  תנוחה היוצרת עומסים גבוהים על בסיס הצוואר, השכמה והגב התחתון עליהם ניתן להקל על ידי סידור מצע נוח,  עליו ניתן להשעין את הזרוע התומכת בתינוק.

נשים נוטות להחזיק את התינוק ביד אחת, ומבצעות את כל שאר הפעולות ביד החופשית תנוחה בלתי סימטרית זו, בנוסף למשקל ההולך והגדל של התינוק גורמים לכאבי גב עליון וצוואר.

הטיפול בתינוק החדש מצריך נשיאת משקל התינוק, כסא הבטיחות לאוטו וכולי,  התכופפות, נדנוד התינוק, הליכה ועוד.  כמו כן, כמות ההורמון רלקסין פוחתת בגוף לאחר הלידה  ובתוך ארבעה חודשים הוא נעלם כליל הטיפול הכירופרקטי מסייע בשמירת פרקי עמוד השדרה ומיקומם האופטימאלי ביחס לפרקי האגן' מקטין את העומס על עמוד השדרה והמערכת העצבית  ומביא איכות חיים ובריאות לאם ההרה.