מוקד לזימון תורים: 03-5117175 | dgrisaru@gmail.com

ד"ר גל גריסרו כירופרקט כירופרקטיקה ילדים

כל ילד מכיר את המשפט "עד החתונה זה יעבור" אך לא תמיד כדאי לחכות עד אז  כדי לטפל בבעיות הבריאות של ילדינו.בתקופת הילדות מתעצב הגוף ועמוד השדרה, ולחצים המופעלים על החוליות,  מקרינים על מערכת העצבים  ועלולים להשפיע על הילד גם בבגרותו.
כירופרקטיקה, בעדינות  תשחרר לחצים אלה, תתקן את היציבה,  תשפר את התקשורת העצבית בגוף נגדיל את סיכוי הילדים להפוך למבוגרים בריאים.

ד"ר גל גריסרו כירופרקט
מעניק טיפולים כירופרקטיים ייחודיים לספורטאים, למבוגרים, רכש את מקצוע הכירופרקטיקה באוניברסיטת LCCW היוקרתית אשר בקליפורניה
לנשים הרות, לילדים ולתינוקות, בשילוב טכניקות כירופרקטיות עדינות במיוחד המותאמות לילדים.
כאן תוכלו למצוא מידע בנושא כירופרקטיקה ילדים.

כירופרקטיקה ילדים – כיצד מסייע הטיפול הכירופרקטי להתפתחות הילד?
המטרה העיקרית של טיפול כירופרקטי הינה  שיפור הזרימה העצבית בחוט השדרה  ובשורשי העצבים היוצאים ממנו, באמצעות הסרת סובלוקסציות – תת נקיעות שדרתיות,  ללא תרופות או ניתוחים.

ילדים פעילים מאוד גופנית, נופלים, קמים, חוטפים מכות – סוברים כי עד גיל ארבע נופלים על הישבן ארבעת אלפים פעם – נפצעים, כל אלה גורמים לסובלוקסציות  מכך מתחייבת בדיקה שגרתית אצל הכירופרקט אף אם אין כאבים, כך עמוד השדה יתפתח באופן נורמאלי ולא יופיעו תופעות בגיל מאוחר יותר.

כירופרקט מאבחן את עמוד השדרה של הילד על ידי בדיקה מקיפה הכוללת :
תשאול לגבי מהות הכאב, בדיקה גופנית-אורטופדית ונוירולוגית  ובמקרה הצורך בדיקות הדמיה,  לאבחון מדויק יותר של הבעיה.

כירופרקטיקה ילדים – כיצד יציבה משפיעה על בריאות הילד?

מנח יציבה, מעיד על מצב מבנה השלד ובריאות גופו של הילד.
יציבה לקויה יכולה להיות תוצאה של סובלוקסציות מולדות  או חוסר מודעות, העלולה להוביל לסטייה ותזוזה של חוליות בעמוד השדרה.

תזוזה של חוליות אלה מפעילה לחץ על מערכת העצבים גורמות לשינויים לא תקינים בעמוד השדרה ולחוסר איזון בשאר מערכות הגוף.

כירופרקטיקה ילדים – האם יש גיל בו כדאי לערוך בדיקות כירופרקטיות?
כירופרקטיקה מאמינה בטיפול מוקדם  ככל האפשר שכן.
המתנה מיותרת עלולה להוביל  להיווצרות סובלוקסציות עצביות שיכולות להופיע ולהפתיע אותנו במהלך החיים ולגרום  להחמרה של הבעיה.

מזמן הלידה ועד שנתיים לאחריה  גדל עמוד השדרה באופן מואץ, מתהווים שלושת קימורי עמוד השדרה, ולכן זמן זה קריטי לבדיקת ההתפתחות הנורמאלית וכן ווידוי גדילה ועיצוב תקינים של עמוד השדרה.

עד גיל שש, עמוד השדרה מורכב מחומר סחוסי רך, והוא עדין לכל שינוי במבנה שלו בעת הפעלת לחצים, התפתחות וכאבי גדילה.

הכירופרקט בודק את תקינות עמוד השדרה  עושה שימוש בטכניקות עדינות  מאזן אותו ומאפשר פעילות אופטימאלית ומעבר עצבי תקין לגוף בריא.

כירופרקטיקה ילדים עקמת – כיצד התנהגות לא נכונה של הורים עלולה לגרום עקמת לילד?
הושבת או הולכת הילד מוקדם מדי, שימוש בנדנדות, הליכונים  "בימבות", ישיבה לא נכונה בכסא רכב, עשויה להביא להתפתחות של עקמת בגב וכאבים, בזמן מאוחר יותר ואף בבגרות.

כירופרקטיקה ילדים – מה זו עקמת?
עיוות בעמוד השדרה. החוליות סוטות לצד ביחס לקו האמצע,  בזווית של 10 מעלות ומעלה.  עיוות זה יכול להתבטא למשל באי-תאימוּת בגובה  של צמד הכתפיים או המותניים.

כירופרקטיקה ילדים – איזה נזק נגרם כתוצאה מעקמת?
כאבי גב.  בנוסף, במצבים של עקמת קשה,  עלולה להיווצר הפרעה בפעילות אברי בית החזה,  ובמיוחד הלב והריאות,  מה שעלול להוביל לקוצר נשימה, נטייה לדלקות ריאה ובמצבים קשים,  אף לאי ספיקת לב.

כירופרקטיקה ילדים עקמת – כיצד ניתן לטפל?
אספקת מסרים עצבית שווה ומאוזנת  מהמוח לשרירים  התומכים משני צדי עמוד השדרה,  דואגת שכל פעולת כיווץ ורגיעה נעשית באופן  מאוזן ושומרת על עמוד שדרה ישר.

כשיש לחצים והפרעות למסרים עצביים אלו  מופר שיווי המשקל  ונוצרת משיכה חזקה יותר בצד אחד.  במחקרים שנעשו תועדה התפתחות עקמת בעמוד השדרה  לאחר תהליך טראומטי או נפילה.
עקמת נוטה להופיע יותר אצל ילדות להן מבנה צר וארוך ומסת שרירים נמוכה.
איזון מבנה השלד והחזרת החוליות למקומן, באמצעות כיוון כירופרקטי, תסיר את הלחצים ממערכת העצבים ותאפשר לגוף ולשרירים לחזור לאיזון.